حفره امنیتی سیستم عامل مک اپل توسط گوگل فاش شد

هک سیستم عامل مک اپل با استفاده از حفره امنیتی موجود در سیستم عامل مک اپل توسط گوگل اطلاع رسانی شد .

گوگل جزو شرکت هایی است که تلاش بسیاری در رشد سیستم عامل ها کرده است و متخصصان بسیاری برای این کار استخدام کرده است .

حفره امنیتی سیستم عامل ها که موجب هک آنها شده و باعث مشکلاتی برای کاربران استفاده کننده از آن میشود یکی از مهمترین مسائل برای شرکت گوگل بوده که نه تنها برای خودشان بلکه برای رقیبانشان نیز این حساسیت را نشان داده اند .

هک سیستم عامل مک اپل

هک سیستم عامل مک اپل

انتشار حفره امنیتی سیستم عامل مک اپل توسط گوگل موجب شد تا کاربران مک اپل از در دسترس هک بودن خود مطلع گردند و آبروی اپل در دنیا برده شود .

یک گروه امنیتی در گوگل که برای شناسایی آسیب پذیری تولیدات شرکت‌های فناوری رقیب تلاش می‌کنند، این بار با افشای آسیب پذیری سیستم عامل مک اپل، آبروی آن را برده اند.

گروه یادشده که به Zero team شهرت دارند علاوه بر شناسایی و اعلام وجود آسیب پذیری‌های نرم افزاری در تولیدات و محصولات شرکت‌های رقیب، همین کار را در مورد تولیدات خود گوگل هم انجام می‌دهند.

اعضای این گروه بعد از کشف حفره‌های امنیتی در نرم افزارها و سیستم عامل‌های مختلف معمولاً موضوع را به اطلاع شرکت سازنده رسانده و به آنها ۹۰ روز فرصت می‌دهند تا مشکل را حل کنند. در غیر این صورت موضوع توسط این گروه به طور عمومی اعلام شده و آبرو و اعتبار شرکت سازنده نرم افزار در معرض خطر قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید : هک سرورهای اپل توسط نوجوان ۱۶ ساله استرالیایی

سال گذشته Zero team آسیب پذیری ها و حفره‌های امنیتی ویندوز ۱۰ اس و مرورگر اج مایکروسافت را اعلام کرد و حالا از وجود یک آسیب پذیری بسیار خطرناک در هسته اصلی یا کرنل سیستم عامل مک اپل خبر داده است.

آسیب پذیری در هسته اصلی سیستم عامل مک امکان تزریق کدهای مخرب را به درون محیط این سیستم عامل به وجود می‌آورد. لذا دستکاری حافظه این سیستم عامل برای سوءاستفاده‌های خطرناک ممکن است. همین مساله به هکرها و مهاجمان اینترنتی امکان می‌دهد تا بی سروصدا و بدون اطلاع کاربران سیستم عامل مک را دستکاری کنند.

کارکنان گروه امنیتی گوگل این مشکل را در نوامبر سال ۲۰۱۸ به اپل گزارش کرده بودند، اما این شرکت برای رفع آن اقدامی نکرد و با توجه به اتمام ضرب الاجل ۹۰ روزه، گوگل موضوع را افشا کرده است. جالب آنکه بعد از افشای موضوع، اپل وجود چنین مشکلی را پذیرفته و از همکاری با گوگل برای رفع آن خبر داده است.

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*