شکایت دادستانی از وزیر ارتباطات / احتمال برکناری آذری جهرمی از وزارت

شکایت از محمد آذری جهرمی وزیر ارتباطات

گفته ها حکایت از آن دارد که دادستانی به عنوان مدعی العموم از جناب آقای آذری جهرمی وزیر ارتباطات شکایت کرده است .

شکایت از وزیر ارتباطات ممکن است به حکم انفصال جناب آقای آذری جهرمی از خدمات دولتی را به دنبال داشته باشد .

شکایت از محمد آذری جهرمی وزیر ارتباطات / احتمال برکناری وزیر

شکایت از محمد آذری جهرمی وزیر ارتباطات

جواد جاویدنیا معاون امور فضای مجازی دادستانی کل کشور اظهار کرد: در پی شکایت تعدادی از شهروندان، مدعی العموم از آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات شکایت کرده است.

وی افزود: پرونده وی در دادستانی تهران در دست بررسی است.

گفتنی است؛ برخی رسانه‌ها در گزارشی مدعی شدند: حدود ۲ هزار نفر از مردم اهواز و مدعی العموم از وزیر ارتباطات طرح شکایت کرده‌اند که احتمال می‌رود بعد از بررسی پرونده، حکم انفصال از خدمات دولتی برای وزیر صادر شود.

بیشتر بخوانید : تویئت محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات درباره فیلترینگ تلگرام

مردم اهواز از وزیر ارتباطات بابت عدم ایجاد بستر امن و لازم برای فضای مجازی در کشور شکایت کردند. این شکایت هم به دلیل این است که تعدادی از جوانان جذب گروه‌های تکفیری شده و در نهایت حادثه تروریستی رژه نیروهای مسلح رخ داده و عزیزانشان شهید شدند.

تذکرات متعددی مبنی بر ضرورت اجرای قوانین و مصوبات کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و اجرای دستورات قضایی به وزیر ارتباطات داده‌شده بود.

وزیر ارتباطات دو عنوان شکایت دارد، یکی عدم اجرای قوانین و مقررات دولتی و عدم اجرای دستورات قضایی موضوع ماده ۵۷۶ کتاب تعزیرات قانون مجازات اسلامی است

دومین عنوان شکایت وزیر ارتباطات هم بسترسازی برای جاسوسی رایانه‌ای دشمنان از اطلاعات کلان مردم (بیگ دیتا) است؛ طبق قانون جرائم رایانه‌ای در دسترس قرار دادن این‌گونه داده‌ها سری برای بیگانگان جاسوسی رایانه‌ای محسوب می‌شود.

شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


*